
Papier perłowy charakteryzuje się wysoką jakością i nieprzeciętnymi walorami wizualnymi, dzięki czemu sprawdzi się przede wszystkim w przypadku wydruku projektów wymagających specjalnej oprawy. Czym jeszcze cechuje się ten papier i jakie jest jego zastosowanie?
Zalety papieru perłowego
Niewątpliwym atutem wspomnianego produktu jest jego bardzo elegancki, stylowy wygląd. Metalizowana, lśniąca powierzchnia i bogata kolorystyka, obejmująca zarówno stonowane pastele, srebro i złoto, jak też bardziej intensywne barwy, nadają mu niezwykłego, intrygującego wyrazu.
Zastosowanie perłowego papieru
Dzięki wymienionym wyżej właściwościom papier ten jest szczególnie polecany do projektów, które powinny wyróżniać się atrakcyjnym designem. Dlatego też jest często używany do produkcji m.in.:
- zaproszeń ślubnych, komunijnych i na Chrzest,
- winietek,
- kartek okolicznościowych,
- kart menu,
- wizytówek.
Często spotkać można też koperty wykonane z tego samego materiału, co zaproszenia i dopasowane do nich pod kątem koloru i wzoru. Ponadto jest on stosowany do wykonania materiałów promocyjno-reklamowych, takich jak broszury, teczki, zestawy korespondencyjne, katalogi i innego typu publikacje czy opakowania. Perłowe podłoże drukarskie jest na tyle ozdobne, że nie wymaga dodatkowych ulepszeń, chociaż można rzecz jasna wprowadzić pewne uszlachetnienia papieru, np. pokrywając go lakierem zwykłym lub 3D, dzięki czemu uzyska on efekt trójwymiarowości.